Кабінетом Міністрів України 20.03.2020 було прийнято цілий ряд рішень, щодо функціонування фармацевтичної галузі в умовах поширення пандемії коронавірусної інфекції (COVID-19).
1. Постанова КМУ № 224 «Про затвердження переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість».
- Вказаною ПКМУ затверджений відповідний Перелік, що діятиме протягом строку дії пункту 71 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України та пункту 96 розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України.
2. Постанова КМУ № 225 «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України», що передбачає:
- Порядок проведення закупівель без використання електронної системи, згідно з яким Уповноважена замовником особа організовує та проводить закупівлі не раніше ніж через 48 годин з моменту оголошення інформації, та за результатами оприлюднює звіт про договір;
- затверджується Перелік товарів, робіт і послуг для таких закупівель.
3. Постанова КМУ № 226 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», ця ПКМУ:
- суттєво спрощує процедуру для введення в обіг засобів індивідуального захисту, медичних виробів, медичних виробів для діагностики in-vitro та активних медичних виробів, які імплантують згідно переліку, затвердженого КМУ.
- для введення в обіг таких виробів необхідно подати до компетентного органу заяву із зазначенням мети ввезення, інформації щодо виробника, назви виробів, номера партії або серійного номера, обсягу партії, а також дані щодо призначення виробу та способу дії. Компетентний орган опрацьовує подані документи та видає повідомлення про введення в обіг виробів, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.
- компетентним органом для засобів індивідуального захисту є Державна служба з питань праці. Компетентним органом для медичних виробів, медичних виробів для діагностики in-vitro та активних медичних виробів, які імплантують є Міністерство Охорони Здоров’я.