IFPMA: Why we must invest in universal health coverage

4 грудня 2018 року в Женеві пройшов захід «Прискорення глобального прогресу в галузі охорони здоров’я», який був організований Міжнародною федерацією фармацевтичних виробників та асоціацій IFPMA.

Основною темою заходу стало питання універсального медичного покриття (universal health coverage (UHC)), за допомогою якого пацієнти могли б отримувати необхідні медичні послуги вчасно без фінансових труднощів.

Для того, щоб UHC стало реальністю, урядам необхідно більше інвестувати в системи охорони здоров’я, а також будувати партнерські відносини.

Основні тези дискусії:

1. Здоров’я – це найрозумніша інвестиція, яку може зробити країна

Зв’язок між витратами на охорону здоров’я та економічним зростанням був широко визнаний, а здоров’я та благополуччя вважаються необхідними для досягнення цілей сталого розвитку. Для країн, які перебувають на шляху розвитку, інвестування в охорону здоров’я означає інвестування в людей і, таким чином, розвиток людського потенціалу країни. У міру того як країни будують свої системи охорони здоров’я, важливо розглядати економіку системи охорони здоров’я як джерело ресурсів для країни, а отже, і зростання та багатства. Це поняття інвестицій. Наприклад, якщо країна будує свою систему охорони здоров’я, вона також розвиватиме робочу силу в цій системі – медичні сестри, лікарі загальної практики, фахівці, навчальні заклади. Це означає чим більше інвестицій в освіту, тим краще зростання.

2. Не лише надання медичної допомоги, а надання якісної медичної допомоги

Надання якісних медичних послуг є викликом для країн на всіх рівнях доходу – у звіті  Lancet report встановлено, що понад 8 мільйонів людей щорічно вмирають у країнах з низьким та середнім рівнем доходів через «неадекватний доступ до якісної медичної допомоги».

3. Включення неінфекційних захворювань до універсального медичного покриття є необхідним

Щороку більше 41 мільйона людей втрачають своє життя через неінфекційні захворювання non-communicable diseases (NCDs). Приклад боротьби з неінфекційними захворюваннями  через універсальне медичне покриття найкраще проявляється у країнах Східної Африки та Африки на південь від Сахари, де люди з гіпертонією або діабетом стикаються з проблемами, при спробі знайти лікарські засоби або обладнання для проведення тестування у більшості медичних закладів, а це 80% населення, яке там проживає. Рішення полягає в тому, щоб інвестувати в навчання медсестер, ендокринологів та інших спеціалізованих лікарів у виявленні та лікуванні неінфекційних захворювань на всіх рівнях медичних послуг, а не тільки на рівні лікарень.

4. Фінансування універсального медичного покриття 

Фінансування є ключовим для універсального медичного покриття. Сьогодні успішні моделі фінансування УГС використовують гібридну систему обов’язкового державного фінансування з соціального медичного страхування та загального оподаткування. Кожна країна різна. Для Ботсвани вирішення питання фінансування універсального медичного покриття полягало в оподаткуванні запасів алмазів, інші країни можуть розглянути можливість оподаткування надходжень від нафти, але не всі країни мають ці природні ресурси, щоб покладатися на них. Рішення полягає у розробці місцевого механізму фінансування.

5. Працюючи пліч о пліч з приватним сектором

Залучаючи приватний сектор для того, щоб повною мірою скористатися новими технологічними досягненнями, взаємозв’язком, цифровою революцією, революцією в мобільних телефонах, можливістю передачі даних з віддалених місць, може зробити систему охорони здоров’я більш ефективною, а також дешевше. Аналогічним чином, приватний сектор має потенціал для забезпечення стабільних змін і впровадження нових програм.

Висновок

Хоча існують певні індикатори або аргументи, які уряди намагаються виставити проти універсального медичного покриття, по іншу сторону виступає людський прогрес. Це найкращий аргумент для інвестування в універсальне медичне покриття.

У вересні 2019 року на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй відбудеться зустріч (the High Level Meeting) щодо універсального медичного покриття (UHC), яка надасть унікальну можливість сприяти політичним зобов’язанням та діям.

В IFPMA вважають, що UHC, універсальне медичне покриття, є критично важливим для забезпечення цілей сталого розвитку (Sustainable Development Goals).

Опубліковано за матеріалами IFPMA