AIPM Ukraine висловлює своє занепокоєння щодо можливого запровадження додаткового імпортного збору на лікарські засоби

16 лютого під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, Міністр фінансів, Наталія Яресько повідомила, що найближчим часом в Україні запрацює тимчасовий додатковий збір на імпорт, який складатиме 5-10%.

16 лютого, Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо запровадження в Україні тимчасового додаткового імпортного збору. Про це, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, заявила  Міністр фінансів, Наталія Яресько. Вона повідомила, що найближчим часом в Україні запрацює тимчасовий додатковий збір на імпорт, який складатиме 5-10%, а також надала короткі коментарі щодо груп товарів, які планується звільнити від сплати відповідного збору. За словами Міністра фінансів такий збір справлятиметься з усієї продукції, що заходить на митну територію України в режимі імпорту, окрім “життєво важливих” товарів.

В той же час, саме відсутність в українському законодавстві чіткого розуміння що є «життєво важливим» товаром викликає занепокоєння та стурбованість у представників Асоціації. Так адже, жоден з прийнятих та опублікованих документів, які стосуються запровадження додаткового імпортного збору (Закон про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року, Митний Кодекс України, ст..282) не дають однозначного розуміння щодо розповсюдження додаткового імпортного збору на групу фармацевтичних товарів.

Єдиним, що чітко визначено прямою нормою Закону, є віднесення до категорії «життєво важливих» товарів медичних виробів для проведення гемодіалізу та лікування онкологічних захворювань. На виконання цієї норми МОЗ вже готує відповідні списки медичної техніки та виробів медичного призначення.

На ряду з цим, Міністр фінансів повідомила про плани КМУ підготувати найближчими днями певні списки медичної продукції та виробів медичного призначення, що в розумінні індустрії передбачає розробку та затвердження певних переліків лікарських засобів, які будуть звільнятись від сплати додаткового імпортного збору.

У зв’язку з відсутністю зрозумілої та доступної як для пацієнтів, так і для професіоналів сектору інформації щодо перспектив запровадження імпортного збору на лікарські засоби, Асоціація звертається до очільників Уряду з проханням надати чітке роз’яснення з даного питання.