AIPM Ukraine щодо вступу в силу Конвенції MEDICRIME

Асоціація AIPM Ukraine, яка є членом Міжнародної федерації асоціацій фармацевтичних виробників, IFPMA, разом зі своїми глобальними партнерами повідомляє про те, що Конвенція MEDICRIME  вступає в силу з 1 січня 2016 року.

Конвенція MEDICRIME є першим міжнародним інструментом кримінального законодавства, яка рекомендує кожній державі-учасниці передбачити в національному законодавстві кримінальну відповідальність за умисне виробництво, постачання і торгівлю фальсифікованою медичною продукцією, активними речовинами, наповнювачами, компонентами, матеріалами та приладдям.

Конвенція MEDICRIME також забезпечує основу для національного і міжнародного співробітництва між різними секторами державного управління, координації на національному рівні, захисту жертв і свідків злочинів, пов’язаних з фальсифікацією медичної продукції.

Нагадаємо, що у 2011 році Україна була в числі країн, що першими підписали Конвенцію Medicrime. Влітку 2012 року, після її ратифікації українським парламентом та підписання її Президентом України, Конвенція в нашій країні набула статусу Закону. Саме тому в червні 2013 року в Києві Рада Європи ініціювала та успішно провела першу міжнародну конференцію з імплементації Конвенції, що мала значний позитивний ефект для подальшого розвитку ефективної співпраці між Україною та країнами Європи.

Усього з моменту відкриття до підписання Конвенції Medicrime її підписали вже 24 країни. А ратифікували п’ять країн: Україна, Іспанія, Гвінея, Угорщина та Республіка Молдова.

Свою зацікавленість у боротьбі проти підробок продемонстрували IFPMA, EFPIA і PhRMA, випустивши спільний прес-реліз з трьома асоціаціями: GBA (International Generic and Biosimilars Association), EGA (European Generic and Biosimilar Medicines Association), GPhA (Generic Pharmaceutical Association), закликаючи тим самим інші країни ратифікувати Конвенцію.

Прес-реліз Ви можете знайти за посиланням. А в розділі Інфографіки можна ознайомитися з інфографікою на тему: «Конвенція Medicrime».