ВООЗ розпочинає глобальне мегадослідження чотирьох найперспективніших методів лікування коронавірусу

У п’ятницю ВООЗ оголосила про велике глобальне клінічне випробування під назвою СОЛІДАРНІСТЬ, щоб з’ясувати, чи можуть якісь вже застосовувані медичні засоби та методики щодо інфекцій лікувати новий коронавірус.

ВООЗ і її партнери організовують дослідження за участю багатьох країн, в рамках якого проводиться порівняння методів лікування, що не пройшли клінічні випробування . Це клінічне випробування отримало назву «SOLIDARITY» (Солідарність). Кількість країн, що підключаються до цього глобального дослідження, зростає. ВООЗ сподівається, що в ньому будуть представлено більше країн з усіх регіонів, оскільки це дозволить в найкоротші терміни отримати більш якісні результати.

Крім того, як відомо, лише через 60 днів після опублікування даних генетичного секвенування вірусу почалося випробування першої вакцини, і це стало безпрецедентною перемогою науки; декілька днів тому в США, завдяки зусиллям Національного інституту здоров’я до випробування був включений перший учасник, що, за словами Генерального директора ВООЗ, дає сподівання, що у нас з’явиться ще один ефективний засіб в боротьбі проти COVID-19.

Вказане, клінічне дослідження було розроблено як можна простіше, щоб навіть лікарні, переповнені натиском пацієнтів із COVID-19, могли брати участь.

Зазначимо, дослідники вказують, що оскільки близько 15% пацієнтів із COVID-19 страждають від важкої хвороби та перенавантажених лікарень, знаходження лікування вкрай необхідне. Тож замість того, щоб придумати сполуки з нуля, на які можуть знадобитися роки, щоб їх розробити та протестувати, дослідники та органи охорони здоров’я прагнуть змінити ліки, які вже були затверджені для інших захворювань та які, як відомо, є в значній мірі безпечними. Вони також розглядають незатверджені препарати, які добре зарекомендували себе в дослідженнях на тваринах з двома смертельними коронавірусами, які викликають важкий гострий респіраторний синдром (SARS) та респіраторний синдром на Близькому Сході (MERS).

Перелік препаратів для тестування вперше склала для ВООЗ група вчених, яка з січня оцінювала докази щодо терапевтичної дії препаратів-кандидатів. Група відбирала препарати, які мали найбільшу ймовірність дії; мали найбільше даних про безпеку від попереднього використання; і, швидше за все, вони будуть доступними в запасах, достатніх для лікування значної кількості пацієнтів, якщо випробування покаже, що вони працюють.

 

Інформація підготовлена за матеріалами:

  1. https://www.who.int/ru/dg/speeches/detail/who-director-general-s-opening-remarks-at-the-mission-briefing-on-covid-19—19-march-2020
  2. https://www.sciencemag.org/news/2020/03/who-launches-global-megatrial-four-most-promising-coronavirus-treatments