У Києві відбувся Український форум з охорони здоров’я

15 жовтня у готелі InterContinental Kyiv за підтримки Міністерства охорони здоров’я України відбувся Український форум з охорони здоров’я ’15. Форум став першою найбільшою платформою в Україні, що об’єднала гравців ринку з міжнародними інвесторами та донорами з метою залучення інвестицій в сектор охорони здоров’я та вирішення найбільш нагальних викликів галузі. Особливістю Форуму стала дискусія щодо обміну міжнародним досвідом державно-приватного партнерства за участю представників Туреччини та Білорусії. В події взяли участь більше 400 учасників, в тому числі керівництво МОЗ, виробники та дистриб’ютори лікарських засобів, головні лікарі, власники приватних клінік та виробники медичного обладнання. Організатор Форуму – A7 CONFERENCES.

Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України вважає, що всі складові медичної реформи необхідно втілювати паралельно: “Ми дуже багато часу витрачаємо,  з’ясовуючи, що повинно бути першим. Ми повинні зробити все разом, і клінічні протоколи, і паспортизацію, і автономізацію, і зміну системи фінансування”.

“Охорона здоров’я знаходиться в усьому світі в трійці лідерів з інвестицій. В українській медицині поодиноко виникають проекти (наразі ще не в чистому вигляді ДПП). Зараз все дуже залежить від реформи. Якщо вона таки пройде, ми зможемо запропонувати інвестору мінімально гарантоване відшкодування його витрат на пацієнта. Далі бізнес сам рахуватиме рентабельність. Але навіть зараз МОЗ вже допомагає окремим активним медичним установам і потенційним інвесторам проводити переговори, а також вести дiалог з місцевою владою. Прийняття пакету законопроектів по реформі є важливою складовою залучення інвестицій в нашу державу, але вже зараз з існуючим законом про Державне-приватне партнерство працювати цілком можливо”, – зазначила Олександра Павленко, перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

Ахмет Кеслі, заступник голови Міжнародного центру передового досвіду ДПП, ООН, Голова ради, International PPP Platform Turkiye, який вперше виступав в Україні наголосив, що “за всю історію саме цього року кількість проектів ДПП у сфері охорони здоров’я в Європі зайняла перше місце, до цього пальма першості завжди була у ДПП проектів у сфері інфрастуктури”.

Модератором Форуму виступив Андрій Куликов, ведучий суспільно-політичного ток-шоу “Свобода слова” на телеканалі ICTV. У форумі також взяли участь Михайло Радуцький, заступник голови Київської міської державної адміністрації, Доріт Ніцан Калускі, Голова представництва в Україні ВООЗ, Еліав Бєлоцерковський, Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні, Ірина Сисоєнко,  народний депутат України, заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я, Олег Спіженко, голова правління Асоціації приватних клінік України, Павло Ковтонюк, проектний менеджер реформи охорони здоров’я Національної ради реформ України,Вікторія Ліснича, Президент Міжнародної дипломатичної ради в Україні, Тетяна Міхнова, генеральний директор Медичного центру Св. Параскеви, та інші.

Всі матеріали Форуму доступні за цим посиланням.

Опубліковано за матеріалами www.epravda.com.ua