AIPM Ukraine висловлює позицію компаній-членів щодо інформації про ціни на лікарські засоби іноземного виробництва, яка поширюється у ЗМІ

Даним зверненням Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine (далі – Асоціація) висловлює позицію компаній-членів щодо інформації про ціни на лікарські засоби іноземного виробництва, яка поширюється у ЗМІ.

Протягом останніх місяців почастішали звернення до компаній-членів Асоціації з рядом вимог з боку громадських організацій, які нібито представляють думку всієї пацієнтської спільноти. Такі вимоги стосуються сфери формування цін на продукцію компаній. У зв’язку з цим, Асоціація вважає за необхідне публічно висловити свою позицію з цього приводу.

В першу чергу, хочемо підкреслити, що Асоціація є громадською організацією, яка зареєстрована в Україні та діє в рамках чинного законодавства. Компанії-члени Асоціації здійснюють свою діяльність на фармацевтичному ринку, зокрема і у сфері встановлення цін на лікарські засоби, у строгій відповідності до вимог нормативно-правових актів.

Варто відзначити, що на сьогодні відносини у сфері регулювання цін на лікарські засоби, що закуповуються чи можуть закуповуватись за кошти державного та місцевих бюджетів, вичерпним чином регулюються на законодавчому та нормативно-правовому рівнях.

Постанова КМУ №240 від 02.07.2014р. Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів передбачає, що ціни на такі лікарські засоби підлягають декларуванню. Декларування оптово-відпускних цін на лікарські засоби здійснюється з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін, установлених у країні їх походження, Республіці Болгарія, Республіці Молдова, Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині і Республіці Сербія та в Україні. Задекларовані ціни вносяться до відповідного реєстру та є доступними для громадськості (реєстр буде оновлено відповідно до нового порядку розрахунку, затвердженого спільним наказом МОЗ України від 20.08.2014 № 584/1011 “Про затвердження Порядку розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб”). Що стосується цін на аналогічну продукцію виробника у вищезазначених країнах, то такі є доступними та відкритими у відповідних інформаційних джерелах регуляторних органів, посилання на які можна знайти у Додатку 1 до вищезазначеного Порядку розрахунку референтних цін на лікарські засоби, розробленого МОЗ спільно з Мінекономрозвитку.

Подальше регулювання цін, відповідно до Постанови КМУ №955 від 17.10.2008р. зі змінами Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, відбувається шляхом регулювання встановлених оптових та роздрібних націнок на лікарські засоби.

Варто підкреслити, що процес формування ціни на ринку України є прозорим, публічним та законодавчо врегульованим.

Повний текст позиції читайте за посиланням.