AIPM Ukraine прийняла участь в Українському Фармацевтичному Форумі 2015

Незважаючи на спад в економіці України, який не міг не відбитися на фармацевтичному ринку, щорічний галузевий Форум відбувся в Києві 24-25 листопада 2015.

Український Фармацевтичний Форум проводиться Інститутом Адама Сміта і збирає представників усіх ланок фармацевтичного сектора країни. Форум залишається ключовим заходом у галузі, що привертає потенційних міжнародних інвесторів для аналізу ситуації в галузі і створює можливість комунікації топ менеджменту компаній з владою.

Український Фармацевтичний Форум 2015 був сфокусований на реформах та їх результатах, пошуках сценаріїв виходу галузі із стагнації через кращу взаємодію стейкхолдерів, сприяння інноваціям, вдосконалення регулювання в області допуску та обігу ліків.

IMG_3375_min2Особливе місце зайняло обговорення економічної платформи сьогоднішнього стану галузі та перспектив розвитку. Оновлений прогноз Уряду та Національного Банку України (НБУ) показує, незважаючи на значний спад ВВП в 2015 році (близько 10%), що очікується впевнене зростання від 2 до 4%  в 2016, що, безсумнівно, повинно дати позитивний імпульс до розвитку фармацевтичного сектору. Ряд реформ, хоча й повільно, але впевнено просунулися вперед – скасована перереєстрація лікарських засобів, дозволена реалізація ліків до закінчення терміну їх придатності незалежно від закінчення періоду реєстрації, істотно змінені правила централізованих закупівель лікарських засобів. Все це повинно зменшити навантаження на пацієнта і якісно оздоровити ситуацію в галузі.