9 грудня о 10:30 вiдбудеться прес-конференція на тему: Податок на хворобу: запровадження 20 % ПДВ на лікарські засоби та наслідки для пацієнтів

Життя сотень тисяч якщо не мільйонів пацієнтів в Україні з хворобами різного ступеня тяжкості вкотре можуть опинитися під загрозою.У вересні цього року Міністерство Фінансів України презентувало проект податкової реформи 2016, яким пропонується застосування уніфікованої ставки оподаткування на рівні 20% для кожної сфери економіки. Таким чином, ставка ПДВ на лікарські засоби зросте з 7% до 20%, що неминуче призведе до пропорційного зростання їх вартості. А, оскільки, ПДВ є податком спрямованим на кінцевого споживача, тягар від його підвищення ляже на плечі пацієнтів, і це в умовах, коли державне забезпечення лікарськими засобами в Україні є найнижчим у порівнянні з іншими країнами регіону СНД та не перевищує 15-18%.

Лікарські засоби, на відміну від більшості інших товарів, які в кінцевому результаті приносять задоволення споживачам, належать до категорії життєво необхідних товарів, а потреба в них, безпосередньо пов’язана з безцінним благом – здоров’ям i самим життям людини. Тож, надзвичайно важливо, щоб вони залишалися економічно доступними абсолютно всім верствам населення.

Представники фармацевтичного сектору вкрай занепокоєнні невідворотними негативними наслідками, до яких може призвести підвищення ставки ПДВ на лікарські засоби, та ініціюють публічне обговорення за участю пацієнтських організацій з метою привернення уваги суспільства до даної проблеми.

Місце проведення прес-конференції: Прес-центр УНІАН, м. Київ, вул. Хрещатик, 4.

Дата та час проведення прес-конференції: середа, 9 грудня о 10:30.

З  питань акредитації звертатися до Асистента Асоціації, Яни Аксененко за телефоном 050 412 47 66.