18 липня 2018 представники Асоціації AIPM Ukraine взяли участь у робочій зустрічі АМКУ

На зустрічі було презентовано проект спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі Україні «Про затвердження Методичних рекомендацій для замовників, що здійснюють закупівлі лікарських засобів», розроблений на виконання рекомендацій Антимонопольного комітету України від 30 березня 2018 року № 4-рк.

В обговоренні прийняли участь заступник Міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина, заступник директора Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Наталія Шимко, державний уповноважений АМКУ Світлана Панаіотіді, представники замовників, бізнесу, громадських організацій, інші учасники фармацевтичних ринків та експерти.

На заході обговорювався підхід визначення предмету закупівлі лікарських засобів за принципом «один МНН – один лот». У Методичних рекомендаціях визначено, що у разі, якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів з метою дотримання принципу добросовісної конкуренції серед учасників закупівель, замовник визначає предмет закупівлі за лотами щодо кожного окремого МНН (міжнародна непатентована назва лікарського засобу). Замовнику рекомендовано враховувати, що при визначені лотів предмета закупівлі, загальна очікувана вартість якого перевищує 200 тис. гривень, щодо кожного окремого лота визначається один МНН. Отже у Методичних рекомендаціях декларується принцип: 1 МНН – 1 лот.

Окрім того було наголошено на необхідності припинення практики встановлення Замовниками (департаментами охорони здоров’я, лікарнями, інститутами тощо) в тендерній документації такої умови, як надання гарантійних листів від виробників лікарських засобів щодо можливості поставки лікарських засобів у конкретних торгах конкретним учасником, які, на думку присутніх, призводять до штучного звуження кола учасників, які можуть отримати такі листи та взяли участь у тендерах. Також було відзначено, що такі листи не несуть жодних правових наслідків.

Презентація зустрічі доступна за посиланням.